Home / Trenčín / Mestské zásahy / PRIESTOR PRED EVANJELICKÝM KOSTOLÍKOM

PRIESTOR PRED EVANJELICKÝM KOSTOLÍKOM

PRIESTOR PRED EVANJELICKÝM KOSTOLÍKOM

Pridané 10/09/2013 | Zmenené 10/09/2013

Priestor pred evanjelickým kostolíkom je už dlhé roky vnímaný ako parkovisko, resp. príjazdová komunikácia k parkoviskám v centre mesta.

Evanjelický kostol, toho času po vkusnej a citlivej rekonštrukcii, si žiada vytvorenie zodpovedajúceho vstupného priestranstva s dôstojným charakterom. Jedno z mnohých potenciálnych riešení ponúka tento variant. Návrh sa snaží nájsť zaujímavé a zároveň praktické riešenie priestoru nielen pre dopravu ale predovšetkým pre ľudí. Počíta so zúžením vozovky na dva jazdné pruhy, s rozšírením komunikácie pre chodcov a s vytvorením oddychového a stretávacieho priestoru obohateného o absentujúcu zeleň a možnosť posedenia. Zároveň rešpektuje súčasný prechod pre chodcov i jeho smerovanie. Priestranstvo môže byť prípadne priamo prepojené so záhradou obklopujúcou kostol za predpokladu odstránenia súčasného oplotenia.

Matej Škriečka

Je absolventom bakalárskeho štúdia v odbore Krajinná architektúra a krajinné plánovanie na Fakulte architektúry STU v Bratislave (2007) a inžinierskeho štúdia v odbore Krajinárstvo a vodné hospodárstvo na Stavebnej fakulte STU v Bratislave (2009). Po skončení štúdia istý čas pôsobil v krajinno-architektonickom ateliéri v Rakúsku neďaleko Viedne, ktorý vlastní zážitkové záhrady. V súčasnosti pôsobí vo svojom projekčno - realizačnom ateliéri LIVING GARDEN. Venuje sa predovšetkým záhradnej a krajinnej architektúre, návrhom a realizáciám verejných priestorov, záhrad i zelene pre súkromných investorov.

PRIESTOR PRED EVANJELICKÝM KOSTOLÍKOM
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.

Comments

Log in or create a user account to comment.